Pivní lázně Štramberk

Už naši dávní předkové věděli, že pivo je nejen skvělý nápoj na uhašení žízně, ale má i nezanedbatelné léčivé účinky. Pivovarské kvasinky jsou tradičně známy pro svůj pozitivní vliv na zdraví člověka. Pivní lázně jsou vyloženě českou záležitostí a každým rokem přitahují víc a víc lidí, kteří touží po relaxaci a odpočinku. Pokud i vy cítíte, že by vám pobyt v lázních nebyl na škodu, neváhejte a vyzkoušejte blahodárný vliv slavného českého piva na vlastní kůži. Ideálním místem je městečko Štramberk, obklopené malebnou slezskou přírodou.

 

Pivní koupele ve Štramberku

Štramberk naleznete v okrese Nový Jičín, v předhůří majestátních Beskyd. Městečko má bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru. Zdejší pivní lázně jsou vybudovány v duchu tradice místního kraje. Čeká vás koupání v krásných dřevěných kádích, které jsou tradičně vyrobeny z Dubovo-modřínového dřeva. Pokud byste se rozhodli přijet na několik dní, budete ubytováni v tradičních roubených chatkách, které na vás budou dýchat atmosféru let dávno minulých. V ceně lázní je i prohlídka zdejší unikátní solné jeskyně.

Zdejší pivo je velmi bohaté na obsah minerálů a léčivých látek. Lázeň v kádi je ohřátý na vyšší teplotu, která způsobí, že se vám otevřou póry v pokožce a tím se čistí. Koupel ve štramberském pivě působí příznivě na léčbu celé řady nemocí, mimo-jiné například lupenky a celulitidy. Napomáhá ke zlepšení krevního oběhu, činnosti srdce a prohřívá klouby a svaly. Obklopeni sněhobílou pivní pěnou a krásnou vůní si perfektně odpočinete a zarelaxujete. Během pivní  koupele ve Štramberku si můžete dopřát libovolné množství vynikajícího kvasnicového piva Trubač.

 

Město Štramberk

Potěšení pro vaše tělo i ducha nabízí kromě pivní lázně i samotný Štramberk a jeho okolí. Městu vévodí zřícenina hradu s věží zvanou Trúba, která je sama o sobě architektonickým unikátem. Pověstná lidová architektura valašských roubených chalup tvoří pěknou památkovou rezervaci. Město je rovněž proslavené perníkovými „Štramberskými uchy“, které se zde pečou již dlouhá staletí.

Pokud vás láká relaxační pobyt, který v sobě snoubí originální lázeňskou kúru s krásnou přírodou a tradiční lidovou architekturou, Štramberk je tím pravým místem pro vaši návštěvu. Pobyt ve zdejších pivních lázních je vhodný i jako dárek, kterým určitě nikoho nezklamete.